Hydry

30. března 2014 v 10:11 | an0nym000us |  Tvorové Rithagu

Hydry

Hydry jsou velmi podobné drakům, ale nemají křídla a mají mnoho hlav. Nejznámější jsou devítikrké lesní hydry, které žijí ve většině lesů, které nepatří Elfům. Dokáží plivat jed a kyselinu. Elfové tyto hydry nenávidí, protože jejich nejoblíbenější pochoutkou jsou jednorožci. Hydry měří podle druhu sedm až patnáct metrů a mají mezi třemi až dvanácti krky. Jejich počet musí být lichý. U většiny druhů obsahuje mozek jen prostřední hlava. Vyjímkou jsou takzvané hádavé hydry, které mají v každé hlavě samostatný mozek. Výhoda mnoha mozků je to, že po useknutí prostřední hlavy může hydra ještě žít. Nevýhodu je to, že se hlavy často neshodnou a někdy se mohou i porvat.
Skřetům se dříve podařilo ochočit několik hyder, ale ty už zemřeli a nyní žijí všechny hydry divoce. Kdokoliv se od té doby pokoušel ochočit hydru zemřel. Hydra dokáže bojovat i s drakem a může zvítězit. Většina Lidí, Elfů i Trpaslíků se hyder bojí a pokud se nějaká velká hydra objeví v okolí jsou ochotni zaplatit lovcům hyder nemalé částky peněz za její zabití.
Hyder je mnoho druhů. Nejsilnější z nich jsou ohnivé hydry, které dokáží chrlit oheň, vystřelovat meteority nebo celé vzplanout a vrhnout se na nepřítele. Zvláštní druh jsou také nebeské hydry, protože mají křídla, která vypadají jako z mlhy či z mraků a dokáží létat. Některé z těchto hyder se změnily v bouřkové hydry, které dokáží vystřelit blesk se smrtící přesností.






 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama