Leviathani

23. března 2014 v 19:38 | an0nym000us

Leviathani

Leviathani jsou největší tvorové oceánů i celého Rithagu. Měří až 200 metrů a váží až 1 000 tun. Nikdy nenapadají Elfy, Lidi ani Atlantiďany. Vypadají podobně jako mořští hadi, ale jsou mnohem větší. Mají hladkou kůži, která vypadá, jako by na ní nebyly šupiny. Na zádech mají průhledné ostny, které vypadají, jako by byli utvořeny z ledu. Říká se, že je možné z nich stvořit elixír nesmrtelnosti, ale nikdo žádné z těchto ostnů nezíakal. Leviathani jsou velmi vzácní a jejich počet se odhaduje na 120 jedinců.
Živí se hlavně rybami mukaka a mořskými hady, ale nepohrdnou ani jinými mořskými tvory nebo rostlinami. Na rozdíl od jiných velkých mořských tvorů nikdy neútočí na lodě. Jsou proto považováni za velmi hodné tvory.
V Atlantidě jsou Leviathani uctíváni jako bohové a i mnoho Elfů a Lidí se domnívá, že jsou to božstva. Ve chrámu Atlantidy jeden Leviathan žije a pečují tam o něj jako by byl bůh, což podle Atlantiďanského přesvědčení také je. Atlantiďané mu nosí mnoho darů a jeho chování považují za předzvěsti budoucích událostí. Tento Leviathan se jmenuje Niernos a někteří Atlantiďané ho považují dokonce za vládce Leviathanů. To ale není pravda, protože Leviathani žádného vládce nemají.
Leviathani žijí osamoceně a pro svůj nízký počet se jen velmi málokdy setkají. Říká se, že šance na setkání dvou Leviathanů je stejná šance, jako na spřátelení Elfů s Temným pánem. To samozřejmě není pravda, prtotože Leviathani se už několikrát setkali, ale vždy se zase rozdělili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama