Ryby mukaka

29. března 2014 v 22:04 | an0nym000us |  Tvorové Rithagu

Ryby mukaka

Ryby mukaka jsou veliké dravé ryby obývající Rithagské moře a oceány. Často bojují se svými úhlavními nepřáteli mořskými hady, se kterými si také potravně konkurují. Ryby mukaka měří podle druhu osm až dvacet metrů. Jsou menší než mořští hadi, ale jsou obratnější, chytřejší a mají vice možností jak bojovat. Některé druhy dokáží vystřelovat ostny, které mohou být jedovaté. Jiné umí chrlit kyselinu a některé dokonce ovládají magii.
Žádnou rybu mukaka se nepodařilo ochočit a každý, kdo se o to pokusil zemřel. Ryby mukaka jsou velmi inteligentní a sdružují se do velkých skupin, které často napadají Atlantidu a mořské hady. Tyto skupiny se často setkávají a poté se buď spojí nebo alespoň zůstanou v přátelských vztazích. Mořským hadům se málokdy podaří zabít velký počet ryb mukaka právě kvůli jejich skupinové obraně.
Nejpočetnější druhy ryb mukaka jsou ohnivé, které samozřejmě nedokáží vrhat ohnivé koule pod vodou, ale dokáží vyslat extrémně horký paprsek, který upeče všechno, co mu stojí v cestě a jsou samozřejmě odolné proti ohni. Další jsou ostnité,které, jak název napovídá dokáží vystřelovat jedové ostny a navíc je jejich kůže těžko prorazitelná, protože je zcela pokryta ostny. Poslední, které uvedu jsou ryby ledové, které dokáží zmrazit vodu a vrhnout jí velkou rychlosti proti nepříteli. Také dokáží ledem zmrazit nepřítele a zastavit tím jeho tělesné pochody, což přivodí smrt.
Zvláštním a málo známým druhem jsou hlubiné ryby mukaka, které žij až osm kilometrů pod hladinou moře. Perfektně tam vidí, protože si samy vyrábějí světlo. Jsou známy jen ze starých pohádek atlantiďanů, které jsou považovány za povídačky pro děti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama