Trpaslíci

24. března 2014 v 15:42 | an0nym000us |  Národy Rithagu

Trpaslíci

Trpaslíci jsou vysocí asi 140 cm a jsou proto často považováni za slabý národ. Je ale chyba jakkoli je podceňovat, protože mají velkou sílu a jsou mistři v boji se sekerami. Také vynalezli mnoho válečných strojů a nemohou se jim vyrovnat ani skřetí stroje. Kromě bojových strojů vynalezli i mnoho strojů, které jim usnadňují práci, například těžební stroje.
Trpaslíci jsou také výborní horníci a zpracovatelé kovů. Díky tomu se stali nejbohatším národem Rithagu. Na jejich území je mnoho hor obsahujících drahé kovy, ale velmi málo lesů. To také vedlo k Válce o dřevo mezi Lidmi a Trpaslíky.
V boji Trpaslíci používají sekery a kladiva. Jejich zbraně není možné zlomit ani jinak zničit při boji. Dokáží prorazit jakékoliv brnění a Trpaslíci jsou mistři v boji s nimi. Také dokáží budovat ohromné stavby a jejich hradby dokáží dlouho odolávat i skřetímu útoku. Tyto hradby poskytují i svým spojencům, ale říká se, že hradby jejich hlavního města jsou postaveny ještě lépe. Je to pravda, ale Trpaslíci jejich tajemství dávno zapoměli a jejich současné hradby jsou to nejlepší, co umí kterýkoli národ Rithagu postavit.
Trpaslíci nenávidí draky, protože jim divocí draci často loupí poklady. Umí s nimi bojovat a pět Trpaslíků dokáže zabít i velkého draka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama