Gryfové

5. dubna 2014 v 9:23 | an0nym000us |  Tvorové Rithagu

Gryfové


Gryfové jsou velicí létající tvorové s hlavou orla a tělem lva. Každý by s nimi měl jednat s úctou, protože jinak riskuje život. Nikdo zatím gryfa nedokázal ochočit. Gryfové měří asi tři metry a rozpětí křídel mají až pět metrů.
Jejich peří může mít jakokoliv barvu, ale nejčastěji je bílé, žluté, zlaté, oranžové nebo hnědé až černé.. Jejich tělo bývá tmavší než hlava. Ta je většinou bílá. Také existují albínští gryfové, kteří jsou samozřejmě celí bílí.
Gryfové jsou mírumilovní tvorové, ale pokud se s nimi nejedná s patřičnou úctou nebo pokud je někdo napadne, jsou smrtelně nebezpeční a je velmi obtížné je zabít. Gryfové jsou velmi obratní a dokáží ve vzduchu manévrovat lépe než jakýkoliv jiný tvor na Rithagu. Díky tomu je téměř nemožné je zasáhnout a jakkoli jim ublížit.
Gryfové se živí syrovým masem mnoha zvířat, jako jsou zajouni či jeleni. Navzdory četným pověstem nikdy nejedí lidské maso ani maso vlastního druhu. Nepohrdnou ani masem velkých ptáků jako jsou orlové.
Samice gryfa snáší jedno až tři vajíčka, ze kterých se zhruba po třech týdnech vylíhnou mláďata. Mláďata gryfa jsou velmi malá a bezbranná, a proto je jejich matka s otcem chrání. Když gryfové hlídají mláďata mohou být opravdu velmi nebezpeční. Mládě gryfa se od rodičů učí létat a lovit a po dvou letech se osamostatňuje. Stále mu ale zůstává vztah k jeho rodičům a svazek dvou gryfů většinou vydrží na celý jejich život.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 krokodyleka krokodyleka | Web | 9. dubna 2014 v 16:02 | Reagovat

Moc pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama