Svatá říše

12. dubna 2014 v 20:43 | an0nym000us |  Lidé

Svatá říše

Svatá říše je největší stát na Rithagu obývaný lidmi a největší stát Rithagu vůbec. Vládne v něm císař, který je zároveň nejvyšší kněz. Jeho funkce přechází na prvorozeného syna. Císař má absolutní moc a vládne sám bez jakýchkoli omezení. Přestože většina obyvatel Svaté říše žije v bídě, zatímco císař obývá přepychový palác, je mu většina lidí naprosto oddaná, protože je přesvědčená, že císař vládne z boží vůle a sám bůh mu radí v řízení země. Jen velmi málo lidí této propagandě nevěří. Tito lidé jsou vzbouřenci žijící skrytě v lesích. Císař se je snaží najít, ale nikdy se mu to nepodařilo. Jakýkoliv odpor proti císaři je ve Svaté říši hrdelní zločin. Přes tuto politickou situaci Svatá říše při válce s Temným pánem pomáhá ostatním národům a nebýt jejich vojenské pomoci byl by už Rithag zničen.
Svatá říše také s ostatními národy obchoduje. Například Trpaslíkům dodává dřevo, nea kterém jsou Trpaslíci žijící v hornatých zemích tak závislí, že když Svatá říše tento obchod přerušila vyrazili pro dřevo do války .
Hlavní složkou armády Svaté říše jsou těžkoodděnci. Ti bojují v prvních řadách a díky jejich pevnému brnění není vůbec snadné je zabít. Bojují s mečem a štítem a cvičí se v boji už od dětství. Potom co těžkoodděnci prorazí nepřátelské řady rozestoupí se a na nepřítele vtrhne jízda. Těžcí bojoví koně se v bitvě neplaší a dokáží běžet velmi rychle a velmi vytrvale. Jezdci bojují ze sedla kopím a pokud kůň padne bojují mečem jako těžkoodděnci.

Armáda těžkooděnců

Jezdci
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dodo dodo | Web | 12. dubna 2014 v 20:51 | Reagovat

hezký koně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama