Výprava do Hor úsvitu

3. dubna 2014 v 18:28 | an0nym000us |  Dějiny Rithagu

Výprava do Hor úsvitu

Za války s Temným pánem se Trpaslíci při těžkých bojích, které nikam nevedly a přinášely jen spoustu krve, rozhodli situaci změnit. Rozhodli se vyslat výpravu do Hor úsvitu, kde se podle legend nachází mnoho mocných artefaktů. Výpravu vedl velký trpasličí hrdina Gurf Ocelová sekera.
Výprava nejdříve musela překonat Východní poušť, kde mnoho Trpaslíků zemřelo při obraně před zuřivými písečnými hady, kteří výpravu napadali v domění, že je to snadno získatelná potrava. Trpaslíci pod Gurfovým velením se jim ale vždy ubránili a dorazili až k Horám úsvitu.
Tam zjistili, že hory jsou mnohem strmější, než vypadaly z dálky. Trpaslíci ale našli jeskyni a začali jí prohlubovat. Po několika hodinách práce narazili na chodbu, která vypadala jakoby vznikla uměle. Trpaslíci pokračovali touto chodbou a nalezli město jakýchsi kamenných bytostí.
Jejich vůdce Gurfovi oznámil: "Už na vás čekáme. Víme, že potřebujete pomoc v boji." Na Gurfovu otázku, jak to mohli vědět, tvor odpověděl: "Je to náš účel. Stvořili nás fénixové, abychom vám pomohli ve vašem boji proti Pánu temnot." Gurf se zeptal: "Jak mohli fénixové vědět o našich potížích?" A tvor odpověděl: "Fénixové vědí o všem, co se děje, a vědí, že pokud nyní vy a vaši spojenci padnou, padne celý Rithag. A už se neptej. Čím dříve přijdeme, tím méně krve bude prolito."
Trpaslíci vyrazili na zpáteční cestu, kde je jako zázrakem nepotkalo žádné neštěstí. Několik z nich tvrdilo, že zahlédli letícího fénixe, který nad nimi letěl přes celou Východní poušť.
Když Trpaslíci dorazili na bojiště, armáda kamenných stvoření změnila rovnováhu sil a spojenci brzy porazili armádu Temného pána. Po vítězné bitvě a po vyhnání Temného pána do pustin kamenní tvorové zmizeli a nikdo je už nikdy nespatřil. Jejich úkol byl splněn a již neměli důvod zůstávat na Rithagu. Při této výpravě se také ukázala pravá úloha fénixů, ale jen málo Lidí, Elfů a Trpaslíků si to uvědomilo.

Písečný had:

Kamenné stvoření
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CaseyReews CaseyReews | E-mail | Web | 25. září 2017 v 20:26 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>More info!</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama