Zajouni

10. dubna 2014 v 17:06 | an0nym000us |  Tvorové Rithagu

Zajouni

Zajouni jsou tvorové vypadající jako obři chlupatí zajíci. Mohou měřit až sto dvacet centimetrů a dokáží skákat do veloiké vzdálenosti. Přes svou velikost nejsou nebezpeční a živí se rostlinnou stravou. Mají velmi chutné maso, ale pro svou rychlost a skokanské schopnosti je velmi těžké je chytit a jejich maso se proto podává jen na velkolepých královských hostinách. Jediný tvor, který dokáže sám ulovit zajouna je gryf. Elfové, Lidé a Trpaslíci na ně pořádají velké hony, které však jen málokdy uloví více než dva zajouny. Maso zajounů je natolik chutné, že králové a jiní boháči jsou ochotní za něj zaplatit veliké částky a dobrý lovec zajounů si dokáže vydělat celé jmění. Peníze však většinou dostane jen, pokud skutečně něco uloví.
Zajouni žijí ve skupinách po deseti až třiceti jedincích. Každá tato skupina je vlastně velká rodina těchto tvorů. Každý zajoun je ochotný obětovat se pro zbytek rodiny, což je jeden z důvodů, proč je tak těžké polapit jich několik najednou. Také jsou velice inteligentní a dokáží se před lovci ukrýt a varovat zbytek rodiny.
Zajouni se dorozumívají zvláštním pištěním velmi vysoké frekvence. Podle tohoto pískotu je snadné poznat, kde se nachází doupě zajounů. Pištění je ale pro uši tak nepříjemné, že lovci zajounů je jen málokdy vydrží pronásledovat déle než hodinu. Dokáží si všek sdělovat jen několik základních zpráv, jako: "Nebezpečí!", "Tady je jídlo" nebo "Nikdo tu není. Můžeme se najíst". "Nebezpečí!" je rýchlé vypísknutí a zajouni ho při útěku vyluzují téměř nepřetržitě.
Mláďata zajounů se rodí živá. Samice jich v jednom vrhu porodí tři až pět a po dvou letech mláďata dospějí. Zajouni žijí zhruba dvacet let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám blog?

Ano 80% (8)
Průměr 20% (2)
Ne 0% (0)

Komentáře

1 Kera Kera | Web | 11. dubna 2014 v 21:48 | Reagovat

obrí zajaci :D to je fakt dobré :D

2 an0nym000us an0nym000us | Web | 18. dubna 2014 v 10:46 | Reagovat

Sem chtěl být originálni.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama