Kyklopové

12. června 2014 v 15:50 | an0nym000us |  Národy Rithagu

Kyklopové

Kyklopové jsou jedním z mnoha druhů obrů obývajících Velké severní pohoří. Od ostatních obrů se liší hlavně tím, že namísto obyčejných dvou očí mají jen jedno veliké oko uprostřed čela, kterým vidí na velikou dálku. Jsou také jedním z největších druhů obrů na celém Rithagu.
Kyklopové se často paktují se skřety a mnoho z nich dokonce žije v Arogu. Kyklopové jsou jedním z mála druhů obrů, kteří si dokáží sami vyrábět zbraně. Nejsou ale v jejich výrobě příliš zdatní a dávají přednost zbraním, které pro ně vyrábějí skřeti za možnost těžit na jejich území drahé kovy.
Kyklopové se dělí na mnoho kmenů, které spolu často bojují. Bojují z různých důvodů, ale nejčastěji bojují o území, kde jsou skřetí doly, protože v neúrodných horách nemají mnoho jiných způsobů obživy a nedaleko jejich území v horách je jen Arog a kyklopové moc dobře vědí, že loupeživé nájezdy na území skřetů by se jim nevyplatily. Skřeti si jejich šarvátek o území nevšímají, protože je nezajímá kterým kyklopům poskytují zbraně a potraviny.
Kyklopové žijí ve velkých slujích. Každý kmen ovládá několik jeskynních systémů, kde žije většina jeho členů. Čím vyšší postavení má kyklop v kmeni tím větší a pohodlnější sluj obývá. Vyšší postavení mají samozřejmě větší kyklopové.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama