Lesní skřeti

30. června 2014 v 21:42 | an0nym000us |  Národy Rithagu

Lesní skřeti

Lesní skřeti nemají se skutečnými skřety nic společného. Jsou to malá stvoření se zelenou kůží žijící v lesích. Měří jen jeden metr ale jsou velmi hbití a ve velkém počtu velmi nebezpeční. Často přepadávají a okrádají cestovatele a kupce putující lesem. Většinou je přepadají v noci, ale ve větším počtu se nebojí zaútočit za světla.
Lesní skřeti se dělí na mnoho kmenů o počtu od několika set po desítky tisíc. Mezi kmeny často dochází k malým potyčkám, ale jen velmi zřídka se nějaké klany dostanou do války, která by trvala delší dobu. Jediný případ, kdy se klany lesních skřetů spojily byl za války lesních skřetů proti lesním trollům. V této válce lesní skřeti zvítězili, protože jsou mnohem chytřejší než trollové a mají ohromnou početní převahu.
Lesní skřeti bojují krátkými jednostranými meči nebo s dýkami. Díky své ohromné hbitosti je dokáží vrazit do jakékoliv skulinky v brnění a jejich zásahy jsou často smrtelné. Také dokáží výborně vrhat noži. Nenosí ale žádné brnění a jsou proto velmi zranitelní. Nejlepší zbraní proti nim jsou kromě magie šípy nebo šipky z kuší.
Lesní skřeti se živí jen masem a nikdy nejedí rostlinou stravu. Často jedí maso svých obětí nebo příslušníků jiného kmene. Nikdy ale nejedí maso příslušníků vlastního kmene.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama