Mořští válečníci

26. června 2014 v 17:03 | an0nym000us |  Lidé

Mořští válečníci

Mořští válečníci obývají ostrovy v barbarském moři, které je severně od zemí obývaných barbary. Oba dva národy často spolupracují při vpádech do Svaté říše a jiných zemí na západě.
Mořští válečníci jsou pravděpodobně nejlepší mořeplavci v celém Rithagu. Žádný jiný národ se jim nevyrovná v boji na moři nebo ve stavění lodí. V boji na pebnině ale tak zdatní nejsou a proto se málokdy odvažují hlouběji do vnitrozemí. Většinou jen napadnou a vyrabují přímořské osady a odplují dříve než tam dorazí armáda. Na moři je samozřejmě nikdo nepronásleduje.
Mnoho říší má zájem o jejich lodě, ale mořští válečníci nechtějí zlato ani drahokamy, protož nemá žádný skutečný význam. Chtějí jen hmotné zdroje jako dřevo či kámen nebo zbraně. Své lodě navíc prodávají velmi draze a dokáží je ovládat lépe než kdokoli jiný. Proto se jim stále nemůže nikdo rovnat v boji na moři ačkoli má stejně dobré lodě.
Mořští nájezdníci jsou jedinný národ, který rabuje i ve skřetích zemích. Dokáží se problížit horami obklopujícími Arog a vyrabovat skřetí vesnice. Vždy se ale brzy stáhnou.
Používají hlavně velké sekery, ale umí bojovat i mnoha jinými zbraněmi. Nikdy se však nenaučili zacházet s lukem. Na obranu používají velké kulaté štíty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama